Podaruj bliskiej osobie jeden z naszych bonów podarunkowych.

bon podarunkowy prezent dla kobietywięcej

Zamykanie naczynek i redukcja rumienia

Zapraszamy na zabieg zamykania naczynek i rumienia na twarzy.
Zabieg wykonujemy technologią IPL.
Zaburzenia w krążeniu skórnym, rumień i teleangiektazje mogą pojawiać się przy każdym typie cery i niezależnie od wieku. Pękaniu naczynek sprzyja mróz, wiatr, gorąco, gwałtowna zmiana temperatur, emocje, słońce i alkohol.
Zmniejszenie tych zmian zapobiega rozwojowi trądziku różowatego.
W leczeniu rumienia niezwykle pomocny jest IPL
Światło IPL o określonej długości fali przechodzi przez skórę nie uszkadzając jej i w sposób wybiórczy dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez hemoglobinę, barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda. Zostają same suche elementy naczynia, czyli jego ścianki, które zapadają się i są wchłaniane, przez co zanikają. Ten proces nazywany jest fototermolizą. Wystarczy tylko jeden zabieg, by usunąć drobne, pojedyncze naczynia. Jednak gdy ma się mocno zaczerwienione policzki z siecią czerwonych pajączków, należy powtórzyć zabieg kilka razy.
O czym trzeba wiedzieć przed zabiegiem:

  • Przed zabiegiem nie wskazane jest przyjmowanie doustnych środków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych oraz światłouczulających (dziurawiec, nagietek, tetracyklina, doksycyklina)
  • Zabieg zamykania naczynek nie zapobiega pękaniu nowych naczynek.
  • Najlepiej jak skóra nie jest  opalona.
  • Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona 1-2 dni, a w miejscu zabiegu mogą pojawić się strupki, które goją się w okresie 3-7 dni. Można stosować makijaż.
Efekty zabiegu:
Spodziewanych efektów należy oczekiwać w okresie kilku miesięcy. W tym czasie, w odstępach 3 tygodniowych, niezbędne są wizyty kontrolne mające na celu ocenę efektywności zabiegu, ewentualnych objawów ubocznych i wskazań do następnych działań. Trądzik różowaty w wyniku serii zabiegów zostaje usunięty bezpowrotnie. Następnym etapem jest dobór właściwej pielęgnacji do użytku domowego oraz korzystanie z zabiegów dermokosmetycznych w celu uszczelnienia ścian naczyń krwionośnych, tak aby zapobiec ich ponownemu pękaniu.
W postępowaniu z cerą naczyniową bardzo ważne jest:
 
  • systematyczne usuwanie pojawiających rozszerzonych naczynek
  • systematyczne stosowanie zabiegów wzmacniających naczynka i zmniejszających rumień twarzy
  • stosowanie odpowiedniej pielęgnacji twarzy
  • stosowanie kremów z filtrem
  • unikanie ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe (słońce i solarium)
  • dbanie o prawidłowe nawilżenie skóry
Cena 1 zabiegu : 50-200zl.
Ilość zabiegów: 3-5.
☎ 509 199 888.

wróć do kroniki