Podaruj bliskiej osobie jeden z naszych bonów podarunkowych.

bon podarunkowy prezent dla kobietywięcej

Peelingi chemiczne latem

Regularne złuszczanie martwego naskórka jest obok nawilżania podstawą pielęgnacji skóry. Jak dotąd odradzano nam peelingowanie skóry w okresie letnim, więc często rezygnowałaś z kuracji złuszczających. Nic bardziej mylnego!

Istnieje cała gama peelingów, które nie działają foto-uczulająco i są całkowicie bezpiecznie w okresie wysokiego nasłonecznienia. Peelingi te pielęgnują skórę, jak również przedłużają efekty intensywnych terapii złuszczających stosowanych jesienią. Polecane są w celu odnowy i odświeżenia skóry jak również zapobiegawczo w przypadku tendencji do powstawania przebarwień i fotouszkodzeń skóry. Regularna stymulacja poprzez złuszczanie działa przeciwstarzeniowo, nawilżająco oraz silnie regenerująco. Odpowiednio dobrana mieszanka przygotowuje skórę do ekspozycji na słońce, zmniejsza lub całkowicie ogranicza uszkodzenia DNA komórek skóry, spowalniając tym samym proces fotostarzenia. Dzięki temu po lecie będziesz mogła cieszyć się piękną, promienistą skórą, zamiast naprawiać szkody wyrządzone przez agresywne promieniowanie UV.

Specjalny system nanosomowych peelingów stosowanych w recepturach letnich nie powoduje widocznego złuszczania, ponieważ proces przebudowy naskórka jest niewidoczny. Odpowiednio skomponowane peelingi oprócz czynników naprawczych DNA skóry, charakteryzują się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi - chroniąc skórę przed agresywnością wolnych rodników, hamując i neutralizując ich działanie, jak również wzmacniając skuteczność witaminy C i E odpowiedzialnych za zdrowy i młody wygląd skóry.

Ważne jest, aby dopasować odpowiedni preparat, ponieważ peeling oprócz ogólnej poprawy kondycji skóry, działa wspomagająco w przypadku niedoskonałości takich jak trądzik, rumień, rozszerzone naczynka czy plamy i przebarwienia.

Kwas ferulowy

chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, minimalizując uszkodzenia, które powoduje słońce oraz osłania DNA komórkowe. Zapoczątkowuje również i wspomaga działanie innych fotoprotektorów. Dodatkowo hamuje aktywność tyrozynazy, rozjaśniając przebarwienia i zapobiegając ich powstawaniu. Działa przy tym stymulująco na apoptozę komórek rakowych, chroniąc skórę przed nowotworami powstałymi w wyniku przewlekłej i niezabezpieczonej ekspozycji na słońce. Mieszanki kwasu ferulowego zawierają często dodatek floretyny, która hamuje aktywność enzymu elastazy, przyczyniającego się do degradacji włókien elastynowych. Kwas ferulowy zalecany jest dla osób, które lubią się opalać, intensywnie przebywają na słońcu lub są niesystematyczne w stosowaniu filtrów UV.

Kwas mlekowy

polecany jest osobom, które cierpią z powodu nadmiernej suchości skóry i odwodnienia. Ma silne działanie nawilżające, wskutek przyciągania cząsteczek wody do naskórka, stymuluje syntezę ceramidów oraz utrzymuje płaszcz hydrolipidowy skóry na odpowiednim poziomie, zapewniając jej odpowiednią ochronę. Ponadto dzięki rozpraszaniu nadmiernie nagromadzonych melanocytów posiada właściwości rozjaśniające.

Kwas migdałowy

jest powszechnie stosowany jest do leczenia skutków fotostarzenia i nierównomiernej pigmentacji. Sprawdza się również w przypadku skór z zaskórnikami, trądzikiem czy zapaleniem mieszków włosowych, ponieważ wykazuje silne działanie antybakteryjne. Cząsteczka kwasu migdałowego ze względu na swój duży rozmiar, wolno penetruje warstwę rogową skóry, dzięki czemu peeling nie wywołuje nieprzyjemnego szczypania, tak więc jest odpowiedni dla cer wrażliwych. Często w mieszankach występuje w towarzystwie argininy – aminokwasu otrzymywanego z trzciny cukrowej. Korelacja ta daje te same efekty terapeutyczne co zastosowanie agresywnych alfa-hydroksykwasów bez charakterystycznych dla nich objawów ubocznych. Skóra pozostaje gładka, odpowiednio napięta, a przebarwienia są zredukowane.

Kwas azelainowy

zalecany głównie jest dla skór z problemem trądziku różowatego, ponieważ jest jednym z niewielu składników, posiadających potwierdzone kliniczne działanie w stosunku do skóry dotkniętej tym problemem. Skuteczność jego jest wysoka również w przypadku fotostarzenia czy przebarwień, dzięki silnemu hamowaniu namnażania melanocytów. Dodatkowo uniemożliwia rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku, niwelując niedoskonałości skóry. Wykazuje również silne działanie odmładzające dlatego jest ważnym składnikiem terapii anti age.

Wachlarz peelingów pozbawionych działania uwrażliwiającego na promieniowanie słoneczne jest całkiem spory, dlatego również latem warto pamiętać o stosowaniu tego rodzaju terapii. Systematyczna i odpowiednio spersonalizowana pielęgnacja zapobiegnie powstawaniu przykrych niedoskonałości oraz ograniczy niechciane pamiątki z wakacji, które bardzo często są powodem wzmożonych wizyt w gabinetach kosmetycznych jesienią.

Pielęgnacja domowa

Kluczowa jest również odpowiednia pielęgnacja domowa, która nie tylko spotęguje działanie zabiegów gabinetowych ale również przedłuży ich działanie. Do wyboru mamy liczną grupę koncentratów, kremów i filtrów UV, które odpowiednio zabezpieczą skórę oraz wzmocnią fotoprotekcję. Istotna jest kolejność nakładania produktów pielęgnacyjnych - serum, krem, filtr oraz to, iż żaden z produktów nie wyklucza konieczności nałożenia drugiego. Serum w pojedynkę wypielęgnuje skórę ale nie zabezpieczy jej dostatecznie przed promieniowaniem UV, stąd konieczność uzupełnienia pielęgnacji o krem i filtr lub o dwuskładnikowy krem z filtrem.

Produkty domowe powinny ściśle współgrać z kluczowymi składnikami zastosowanymi w trakcie kuracji gabinetowych, dlatego należy dobierać pielęgnacje o podobnej zawartości substancji aktywnych, lub taką, która dodatkowo wzmocni ich działanie. Tak skomponowana ochrona zapewni wysoką efektywność i spektakularny efekt.
Cena za jeden zabieg: 150 zl.
Cena za pakiet 3 zabiegów: 400 zł.
Zapraszamy😀wróć do kroniki