Podaruj bliskiej osobie jeden z naszych bonów podarunkowych.

bon podarunkowy prezent dla kobiety więcej

Keratynowy lifting rzęs

Laminowanie rzęs jest polecane osobom, których rzęsy są cienkie, rzadkie, proste, jasne. Po wizycie włoski, dzięki podkręceniu i farbowaniu, stają się ciemniejsze i zyskują wyrazistość. Nakręcenie sprawia, że zdają się naturalnie uniesione i podkręcone jak po użyciu zalotki. Laminowanie ma równie niezaprzeczalne działanie prozdrowotne. Keratyna pozostawia na włoskach osłonkę, która oprócz dodania rzęsom objętości, chroni je przed działaniem UV, wilgocią i składnikami podrażniającymi np. w kosmetykach.

Laminowanie rzęs: jak przebiega?
Zabieg laminowania trwa około 50 minut. Rzęsy nakręca się na wałki i czeka na działanie preparatów. Po wyschnięciu rozpoczyna się farbowanie czarną farbą. Ostatni krok laminowania to utrwalenie keratyną wszystkich wcześniej naniesionych na rzęsy preparatów. Kiedy keratyna wyschnie, zabieg jest skończony.

Zalecenia po zabiegu laminowania
 
Rzęsy są mocne, elastyczne i pełne głębokiego koloru jeszcze przez dwa miesiące od laminowania, jednak zabiegu nie należy wykonywać częściej. Zaletą jest również niska ilość podrażnień, chyba że osoby mają bardzo wrażliwą skórę wokół oczu. Rzęsy można malować tuszem, używać kosmetyków do demakijażu. Chodzenie na basen, siłownię oraz opalanie również są dozwolone i nie psują efektu zabiegu.

Przez 24h od zabiegu odżywcze preparaty wchłaniają się, dlatego nie powinno się moczyć oczu lub narażać na wilgoć. Należy w tym czasie unikać siłowni, sauny. Początkowo rzęsy wyglądają nieatrakcyjnie, są posklejane w kępki. Następnego dnia można spojrzeć w lustro i realnie ocenić efekt końcowy.


Laminowanie rzęs: przeciwwskazania
jęczmień na powiece
alergie
zapalenie spojówek
zapalenie rogówki
infekcje oczu i okolic
podrażniona skóra wokół oczu
ciąża
leczenie chemioterapią
operacje oczu i okolic przeprowadzone w czasie krótszym niż pół roku od zabiegu

Laminowanie rzęs: efekty
Laminowanie to sposób na wzmocnienie rzęs, naturalnie piękne spojrzenie na co dzień bez konieczności poświęcania dodatkowego czasu, ale niekoniecznie na specjalne okazje. Wyjątkową zaletą laminowania jest możliwość dodatkowego wzmocnienia maskarą w dowolnym momencie po zabiegu, jak również uczucie lekkości, brak uczucia czegoś "przyklejonego" do oka.

Jeśli jednak ktoś spodziewa się spektakularnie podkręconych i gęstych rzęs, może poczuć się rozczarowany. Laminowanie bowiem zależy w dużej mierze od naturalnie posiadanych zasobów, dlatego efekt końcowy nie przypomina doklejonych rzęs.

Aby uzyskać wachlarz rzęs, nadal trzeba się zdecydować na zabieg uzupełniania lub doklejenie sztucznych rzęs.