Podaruj bliskiej osobie jeden z naszych bonów podarunkowych.

bon podarunkowy prezent dla kobiety więcej

Laserowe zamykanie naczynek

Cera naczynkowa charakteryzuje się występowaniem tzw. podskórnych pajączków. Kruche naczynia krwionośnenie wytrzymują ciśnienia krwi i rozszerzają się, pozostawiając ślady w postaci prześwitujących przez naskórek „czerwonych niteczek”. Skóra naczyniowa jest wrażliwa i podatna na szkodliwy wpływ różnych czynników.

Pajączki naczyniowe, czyli najczęściej występują na skórze twarzy w obrębie policzków i nosa oraz nogach. Teleangiektazje mogą występować na skórze pojedynczo, ale mogą również tworzyć cieniutką siateczkę żyłek.

Skłonność do pękania naczynek bardzo często jest uwarunkowana genetycznie. Problem ten wiąże się także z nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami hormonalnymi i krążeniowymi oraz z nadmiernie wrażliwą skórą


Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, który pozwala na skuteczne skorygowanie różnego rodzaju zmian skórnych. Zabieg zamykania naczynek laserem obarczony jest minimalnym ryzykiem, jest w pełni bezpieczny, nie powoduje powikłań oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Lasery wykorzystują zjawisko fotokoagulacji i selektywnej fototermolizy. Energia świetlna lasera wnika w głąb uszkodzonych żył. W procesie fototermolizy selektywnej hemoglobina (barwnik czerwonych ciałek krwi) wychwytuje światło lasera. Energia przekształca się w ciepło. Pod jego wpływem woda z krwi w uszkodzonej żyle odparowuje, ścianki naczynia rozpadają się i zostają wchłonięte przez organizm.

Efekty zabiegu stają się widoczne od razu. Nie są uszkadzane inne struktury i tkanki, nie pozostają, więc blizny. Niektóre zmiany żylne na kończynach wymagają kilku naświetleń w ciągu kilku miesięcy. Zależy to w dużej mierze od kalibru naczyń, ich gęstości i głębokości.

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego usuwania naczynek zawsze niezbędna jest konsultacja.

Wskazania po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu laserowego zamykania naczynek może pojawić się krótkotrwały rumień, obrzęk, drobne strupki lub pęcherze. Wszystkie tego typu objawy są naturalną reakcją skóry na światło lasera i po upływie od kilku dni ustępują. Czas utrzymywania się zaczerwienienia uzależniony jest od indywidualnego tempa regeneracji skóry naszych klientów.

Przez kilka dni po zabiegu laserowego zamykania naczynek należy zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Przez miesiąc nie powinniśmy korzystać z solarium, sauny i gorących kąpieli. Obszar poddawany zabiegowi powinien być chroniony przed ekspozycją na słońce przez minimum dwa tygodnie po zabiegu (skóra powinna być chroniona filtrem spf 50).
Efektem zamykania naczynek laserem jest całkowite zniknięcie nieestetycznych naczynek, a w konsekwencji uzyskanie pięknej skóry o jednolitym kolorycie. Efekty zabiegu stają się widoczne od razu. Natomiast osiągnięcie pełnego efektu uzależniony jest od wielkości leczonych zmian. U części pacjentów kompletny efekt pojawia się już po pierwszej sesji, jednak najczęściej zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie (co do zasady zaleca się przeprowadzić je w odstępach 3-4 tygodni). Usunięcie naczynek nie załatwia sprawy bezpowrotnie, bo jeśli ktoś ma tendencję to pękających naczynek, to pojawią się nowe.
Poniżej znajdziesz listę przeciwwskazań do skorzystania z zabiegu:

choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy,
ciąża,
cukrzyca,
epilepsja,
fotodermatozy,
naturalna opalenizna,
nowotwory skóry,
obniżona odporność organizmy,
spożywanie ziół światłouczulających, takich jak dziurawiec, nagietek, czy skrzyp polny itp.
stany zapalne skóry,
stosowanie samoopalaczy i/lub kremów samoopalających, kremów z drobinkami rozświetlającymi
terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie),
uszkodzenia mechaniczne skóry,
zażywanie leków światłouczulających (antybiotyki, sterydy).
Cena

Ceny kształtują się w zależności od wielkości obszaru poddanego zabiegowi 150-800 zł.

Najbliższy termin to 06.11.2018r (wtorek).

Zapraszamy.