Umów się na wizytę:509 199 888

Podaruj bliskiej osobie jeden z naszych bonów podarunkowych.

bon podarunkowy prezent dla kobiety więcej

Usuwanie znamion

Najczęściej usuwania znamion dokonuje się ze względów estetycznych: czasem znamię znajduje się w taki miejscu, że, zamiast upiększać, szkodzi naszej urodzie. Nic nie stoi wtedy na przeszkodzie, by tak niefortunną zmianę usunąć metodą plazmy lub laserowo, co jest procedurą szybką i bezbolesną. Innym powodem usuwania znamion są powody zdrowotne. Czasem istnieje obawa, że pozostawiony na ciele pieprzyk przeistoczy się w coś znacznie gorszego (np. czerniaka). W takiej sytuacji lepiej taką brodawkę czy włókniaka usunąć zawczasu niż ryzykować zdrowiem.

Za pomocą specjalnego urządzenia medycznego, które generuje zjawisko plazmy, jesteśmy w stanie bezpiecznie i w sposób kontrolowany, nieuszkadzając okolicznych tkanek usunąć defekty skórne takie jak:

 • blizny
 • rozstępy
 • brodawki
 • włókniaki
 • punkty rubinowe
 • usuwanie płytkich tatuaży

Zabieg odbywa się bezdotykowo – igła zabiegowa znajduje się w odległości około 0,2 mm od powierzchni skóry, pozwalając na powstawanie w tej przestrzeni tzw. łuku elektrycznego w obrębie którego wytwarza się plazma. Punktowa sublimacja skóry stymuluje fibroblasty do neokolagenezy, skutecznie usuwając znamiona skórne.

Zjawisko plazmy jest cenione za wyjątkową skuteczność w walce z problemami skórnymi, przy jednoczesnej nieinwazyjności i bezpieczeństwie.

Etapy zabiegowe
 1. I etap – zaraz po zabiegu widoczne są punktowe strupki.
 2. II etap – w okolicy zabiegowej występuje obrzęk utrzymujący się ok. 2 dni
 3. III etap – strupki zaczynają się wykruszać, całkowicie znikają po około 7 dniach. Nie należy mocno trzeć i szorować obszaru skóry poddanej zabiegowi do 15 dni po zabiegu

Nie wszystkie znamiona są niebezpieczne, ale nawet te niegroźne, jeśli tylko przeszkadzają albo nie można ich ukryć przed słońcem, warto usunąć. Jest to częsty problem wielu osób. Znamiona barwnikowe nazywane są również łagodnymi nowotworami melanocytowymi. Przez niektóre osoby uważane są za szczególne znaki urody, a przez inne za defekt kosmetyczny. Większość zmian barwnikowych jest łagodna i tylko w niektórych przypadkach ulega zezłośliwieniu. Pieprzyki i znamiona to wrodzone nieprawidłowości skórne, często spowodowane są niedoborem albo nadmiarem składników tkankowych.

Znamiona w większych ilościach bardzo często pojawiają się na skórze wraz z wiekiem i utrzymują się na ciele przez całe życie. Mogą mieć one zróżnicowaną formę, kształt oraz kolor. Pojawiają się na każdej części ciała. Mogą być niebezpieczne w przypadku podrażnienia mechanicznego lub promieniowania UVB. Istnieje wiele rodzajów znamion, oraz wirusowych zakażeń skórnych, które dzięki dzisiejszej technologii, jesteśmy w stanie zlikwidować bez pozostawienia blizny.

Do zalet zabiegu należą:
 1. videodermatoskopia – wstępne badanie zmiany videodermatoskopem, pozwalające ocenić strukturę znamion,
 2. wysoka precyzja – punktowe usuwanie zmiany gwarantuje, że okoliczna skóra pozostanie nietknięta,
 3. ekspresowe gojenie – zabieg nie pozostawia brzydkich, długo gojących się blizn,
 4. wysoka skuteczność –  wystarcza już jeden zabieg, by wyeliminować niechciane znamię,
 5. „czystość” zabiegu – znamię jest odparowywane laserem, a nie wycinane skalpelem, więc nie ma krwi oraz ryzyka pozostawienia blizn,
 6. wykonywanie zabiegu przy użyciu urządzenia medycznego z certyfikatem FDA.
 7. posiadamy wieloletnie doświadczenie w usuwaniu zmian.

Dla pełnego komfortu klienta stosujemy miejscowo maść znieczulającą. 
Nasz adres

Salon kosmetyczny VENUS
Katarzyna Izdebska
Łuków, Staropijarska 2A, 21-400 Łuków
woj. lubelskie (II piętro)

Kontakt z nami

Zadzwoń do nas:
509 199 888

Godziny otwarcia

Pn - Pt: 09:00 - 19:00Sob: 09:00 - 16:00