Podaruj bliskiej osobie jeden z naszych bonów podarunkowych.

bon podarunkowy prezent dla kobiety więcej

Zabieg głęboko nawilżający z parafiną

Gorące kąpiele i okłady parafinowe są od lat stosowane w zapaleniach i bólach stawów. W kosmetyce zabiegi parafinowe służą ogólnemu polepszeniu wyglądu skóry. Nałożona na skórę dłoni parafina pokrywa dokładnie jej powierzchnie. Pod maseczką temperatura podności się o 1-2 stopnie, co powoduje pobudzenie gruczołów potowych. Ciepło i wilgoć nie wydostaje się na zewnątrz – powstaje tzw. efekt okluzyjny.

Zabiegi parafinowe potrafią czynić cuda. Parafina nałożona na dłonie z wykorzystaniem ampułki lub produktu pielęgnującego sprawia ze znikają drobne zmarszczki, przebarwienia, a skóra jest idealnie nawilżona i gładka w dotyku.

Jak to działa?

Nasza skóra przesusza się zwykle z dwóch powodów. Po pierwsze wtedy, gdy brakuje w niej substancji zdolnych zatrzymać wodę, a po drugie, gdy płaszcz lipidowy chroniący ją z zewnątrz przed utratą wilgoci niszczy się np. przez kontakt z detergentami. Wtedy woda z łatwością paruje z organizmu, a ciało staje się suche i szorstkie. Zabieg ten cieszy się popularnością w okresie jesienno zimowym gdzie nasza skóra cierpi najbardziej z powodu niskich temperatur na dworze. Dłonie są wtedy szczególnie narażone na wyjątkowe niebezpieczeństwo, ponieważ ich cienka skóra zawiera bardzo niewielką warstwę tkanki tłuszczowej.

Niska temperatura powoduje ze produkcja potu jest ograniczona, również mniej łoju dociera na powierzchnię skóry. Ratunkiem może być wówczas właśnie kąpiel parafinowa. Parafina bowiem nie tyle nawilża, co właśnie delikatnie natłuszcza, pozostawiając lekki film ochronny, który skutecznie zatrzymuje wodę wewnątrz. Poza tym doskonale utrzymuje ciepło, rozszerza pory skóry, przez co lepiej wchłaniane są wszelkie substancje pielęgnacyjne i odżywcze z balsamów i kremów.

Po okładzie parafinowym skóra jest miękka, gładka i elastyczna. Poza tym taka ciepła kąpiel świetnie rozgrzewa dłonie i stopy, wzmacnia paznokcie, rozluźnia mięśnie. Jest więc samą przyjemnością... Zabieg trwa ok. 25minut.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com