Podaruj bliskiej osobie jeden z naszych bonów podarunkowych.

bon podarunkowy prezent dla kobiety więcej

Usuwanie znamion skórnych

Plazma IQ - alternatywa dla skalpela

 

Jeśli zauważyłaś u siebie pierwsze oznaki wiotkości skóry, głownie przy oczach (opadające powieki, kurze łapki ) zmarszczki nad ustami tzw. Zmarszczki palacza lub przy uszach, chcesz pozbyć się szpecących Twoje ciało znamion bez użycia skalpela?

Poznaj zabiegi z wykorzystaniem najnowszej technologii – Plasma IQ.

ALTERNATYWA DLA CHIRURGIE PLASTYCZNEJ

To jedyne w Polsce medyczne, nieinwazyjne urządzenie wykorzystujące mikrowiązki plazmy, które nie powoduje przepływu prądu przez ciało Pacjenta. Działa precyzyjnie w obrębie naskórka bez uszkodzenia skóry oraz co ważne, nie wyłącza pacjenta z codziennej aktywności.

Zaledwie w 20 minut możesz pozbyć się oznak starzenia, odmłodzić swój wygląd i spojrzenie.
Tylko z wykorzystaniem Plasma IQ zabieg jest:

Bezinwazyjny – to idealna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych (blefaroplastyki)
Precyzyjny – mikrowiązka plazmy działa jedynie w obrębie naskórka bez uszkodzenia skóry
Dający natychmiastowy efekt – efekty widoczne już po pierwszym zabiegu
Bezpieczny – także dla osób z rozrusznikami serca oraz innych pacjentów, u których zabiegi z zastosowaniem prądu są przeciwwskazane.

Wskazania:

Plastyka powiek (likwidacja opadających powiek)
Likwidowanie zmarszczek nad górną wargą – tzw. „zmarszczek palacza”
Leczenia wspomagającego trądziku oraz w zabiegach usuwania blizn potrądzikowych
Usuwania brodawek i innych zmian skórnych (żółtaki, włókniaki)
Leczenia rozstępów i blizn poorperacyjnych.

Plasma IQ to proste urządzenie wyprodukowane we Włoszech ,stosowane w dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej. Skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzone zostało w badaniach klinicznych .
Plasma IQ wytwarza kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Między końcówką urządzenia i skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu tworzy się plazma, zdolna do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu działania, co skutkuje uniesieniem. Zabieg jest wykonywany jest punktowo bez oddziaływania na otoczające zdrowe tkanki. Podczas wykonywania procedury, urządzenie nie jest podłączone do prądu. Takie rozwiązanie pozwala na pracę z pacjentami u których nie są wskazane zabiegi z przepływem prądu

PROCEDURA ZABIEGU

Procedura zabiegu polega na wykonaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia Plasma IQ, każdy w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego, pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury. Każdy z tych punktów powoduje sublimację naskórka bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i bez powodowania uszkodzenia otaczających tkanek. Procedura trwa ok. 20 minut a punkty sublimacji o średnicy mniejszej niż 1 mm utrzymują się do tygodnia.

EFEKTY

Ze względu na technologię istnieje możliwość obserwowania efektów w czasie rzeczywistym.
Około 70% efektu jest widoczna natychmiast po zabiegu, a sam zabieg nie wyłącza Pacjentów z codziennej aktywności. Plasma IQ pozwala na wykonanie zabiegu korekcji powiek z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu. Zabieg nie wywołuje stanu zapalnego i nekrozy otaczających tkanek.
Badania kliniczne i obserwacje Pacjentów poddanych tej terapii pokazują, że efekt terapeutyczny utrzymuje się od 2-4 lat.

PROCES GOJENIA

Po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie punkciki (strupki), które utrzymują się 5-7 dni, można je zakryć podkładem do makijażu (są wtedy niewidoczne). 2. i 3. dnia może wystąpić niewielki obrzęk okolicy poddanej zabiegowi.
Po odpadnięciu niewielkich strupków skóra może być lekko zaczerwieniona przez 1-2 tygodnie, w tym okresie należy stosować kremy przyspieszające regenerację skóry i redukujące rumień.

SZCZEGÓLNE DZIAŁANIE W PORÓWNANIU Z INNYMI ZABIEGAMI:

Plasma IQ stanowi alternatywę dla chirurgicznego zabiegu korekcji powiek (blefaroplastyki) nie wymaga tak długiego okresu rekonwalescencji (3 dni w porównaniu do 7-10 dni po operacji), jest bezpieczniejsze (nie wymaga znieczulenia ogólnego), ma bardzo dobre wyniki przy korekcji opadających powiek (brak asymetrycznych powiek).

Plasma IQ usuwa duże zmiany skórne bez pozostawienia blizn.

Urządzenie jednego z cenionych dystrybutorów Technologii Hi-Tech na polskim rynku :
ITP ESTHETIQUE

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com