Podaruj bliskiej osobie jeden z naszych bonów podarunkowych.

bon podarunkowy prezent dla kobiety więcej

Thermolifting Zaffiro by ITP

bezinwazyjny lifting skóry

Co to jest Zaffiro® i jak działa?
Specjalna głowica zakończona szkłem szafirowym, które wzmacnia emisję światła podczerwonego prowadzi do efektu cieplnego skóry nazywanego termoliftingiem.

Podczas zabiegu uzyskujemy podgrzanie głębokich warstw skóry do temperatury 65°C, dzięki któremu włókna kolagenowe i elastyna, odpowiedzialne za napięcie skóry, zostają skrócone do ich pierwotnej długości.

Fibroblasty, które odpowiadają za produkcję włókien kolagenowych są jednocześnie stymulowane do produkcji nowych, młodych włókien. Proces tworzenia kolagenu następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy od 3 od 6 miesięcy po zabiegu. Następstwem działania jest wygładzenie zmarszczek i uzyskanie efektu odmładzającego, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała.

Zabieg przeprowadza specjalista kosmetolog. Na wybrany do zabiegu obszar nakłada specjalny żel, który chroni naskórek, a dodatkowo pomaga w prawidłowym prowadzeniu głowicy. Pierwsza faza zabiegu rozpoczyna się schłodzeniem skóry w celu przygotowania jej do działania promieniowania IR i ochrony przed działaniem temperatury. Następnie zawarty w skórze właściwej kolagen zostaje podgrzany, a wierzchnia warstwa skóry ponownie schłodzona. Czas trwania zabiegu zależy od obszaru poddawanego zabiegowi i wynosi od 20 do 40 minut. Podczas zabiegu pacjent odczuwa na przemian chłód i ciepło, co nie wywołuje poczucia dyskomfortu. 

Efekty zabiegu w zależności od właściwości skóry i jej wieku utrzymują się od 1 roku do 3 lat.
Thermolifting Zaffiro to tzw. zabieg lunchowy - po jego przeprowadzeniu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Skóra może być jedynie lekko zaróżowiona, rozgrzana, może także występować uczucie towarzyszące lekkiemu opaleniu skóry na słońcu.
Uzupełnieniem zabiegu Zaffiro jest stosowanie preparatu pielęgnacyjnego w postaci serum z Wit C oraz zabieg z Naszej oferty Signature z czystą postacią witaminy C o stężeniu 20% marki Image Skin Care.

Przeciwwskazania

ciąża i okres karmienia piersią,
choroby nowotworowe,
elektroniczne i metalowe implanty,
rozrusznik serca,
choroby autoimmunologiczne,
otwarte rany,
znaczna nadwaga lub skacząca waga,
pacjenci stosujący niesterydowe leki przeciwzapalne lub sterydy,
przebyty zabieg złotych nici,
okres dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy (np. Botulinotoksyna, Restylane).

Wskazania
Utrata jędrności skóry na twarzy, szyi i dekolcie w wyniku procesu starzenia lub utraty wagi
Utrata jędrności skóry ciała w wyniku procesu starzenia lub utraty dużej masy ciała
Bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki
Utrata owalu twarzy
Poszarzała, wymagająca odżywienia skóra
Korzyści
Natychmiastowe rezultaty
Bezinwazyjnie
Komfortowo
Bez okresu rekonwalescencji - tzw. zabieg lunchowy lub bankietowy
Również dla osób ze skórą naczynkową
Lifting i pielęgnacja jednocześnie

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com