Podaruj bliskiej osobie jeden z naszych bonów podarunkowych.

bon podarunkowy prezent dla kobiety więcej

Lipoliza iniekcyjna

Smukła sylwetka ciała to wyzwanie dla niejednej kobiety. Ileż to razy postanowienia noworoczne związane były z walką z “tłuszczykiem”. Wtedy obiecujemy sobie stosować odpowiednią dietę - precz ze słodkościami, rozpoczynamy intesywne treningi, samochód zostawiamy w garażu, a efekty tych działań nie zawsze są widoczne. Duża część po słabych efektach szybko rezygnuje z tego planu. Ale nawet te mocno uparte i zdesperowane kobiety nie są w stanie za pomocą tylko samych ćwiczeń czy też diety osiągnąc wymarzoną talię czy pozbyć się cellulitu.

Wtedy z pomocą może przyjść medycyna estetyczna, która prawie w bezinwazyjny sposób potrafi przynieść uśmiech i zadowolenie na usta.

Modelowanie sylwetki ciała, czyli pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej możliwe jest do osiągnięcia za pomocą lipolizy.

Lipoliza injekcyjna to nowoczesna metoda medycyny estetycznej pozwalająca na bezoperacyjną redukcję tkanki tłuszczowej.
Jest to doskonała metoda zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn , którzy chcą pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu i jednocześnie chcą uniknąć procedury chirurgicznej- liposukcji. Lipoliza polega na podaniu w miejsca nadmiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej preparatu- fosfatydylocholiny. Fosfatydylocholina to produkt uzyskiwany z ziaren soi. W medycynie do tej pory stosowana była do leczenia m.in. zatorów tłuszczowych oraz leczenia zaburzeń lipidowych.

Fosfatydylocholina w połączeniu z kwasem deoksycholowym- główne składniki preparatu łącznie podawana w tkankę tłuszczową powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych (adipocytów) Po wniknięciu do komórki wywołuje tłuszczu na trójglicerydy i kwasy tłuszczowe. Następnie wraz z lipoproteinami są one transportowane do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalanie ich z organizmu.

Jak przebiega zabieg lipolizy?

Przed każdym zabiegiem lekarz zbiera wywiad dotyczący przebytych i ewentualnych aktualnych chorób. Następnie dokonuje planowania modelowania sylwetki zaznaczając wybrane okolice flamastrem. Na wybrane okolice nałożona zostaje maść ze środkiem znieczulającym na ok. 15 min. Następnie po dezynfekcji skóry, lekarz dokonuje wstrzykiwania fosfatydylocholiny w zaznaczone miejsca za pomocą specjalnego aplikatora z cieniutkimi igłami ( 30G) W miejscu podania natychmiast pojawia się lekkie zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które może utrzymywać się ok. 2 godziny. Po wykonanym zabiegu można zaraz wrócić do pełnej aktywności.

Przeciwwskazania do lipolizy:

ciążą, okres karmienia piersią, cukrzyca, infekcja skóry w miejscu podania, stwardnienie rozsiane, choroby autoimmunologiczne np. toczeń, niewydolność nerek.Możliwe odczyny po zabiegu:

zaczerwienie skóry,
świąd,
pieczenie,
uczucie ucisku i dyskomfortu,
drobne siniaki.
Najczęściej pojawia się obrzęk, który może utrzymywać się do 3- 7 dni.

Wybierając się za zabieg lipolizy pamiętajmy, że dla pacjentek z dużym stopniem otyłości zabieg ten po prostu będzie nieskuteczny.

Lipoliza często wykonywana jest na okolicę: podbródka, policzków, brzucha, ud oraz pośladków i okolicy kolan. Najczęściej wykonuje się 2 zabiegi w odstępie ok. 2, 3 tygodni. Aby osiągnąć lepsze efekty można je powtarzać.

Zauważalne efekty najlepiej są widoczne po upływie 2- 3 tygodni od czasu wykonania drugiego zabiegu.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com