Staropijarska 2A
21-400 Łuków
Umów się na wizytę:509 199 888

Podaruj bliskiej osobie jeden z naszych bonów podarunkowych.

bon podarunkowy prezent dla kobiety więcej

Zabiegi

Nasza oferta usług kosmetycznych

Laser frakcyjny PALOMAR EMERGE ®

Jeśli walczysz bez sukcesu z problemem blizn (np. po porodowych lub po oparzeniach) lub rozstępów, chcesz wyrównać koloryt skóry lub przywrócić jej młodszy wygląd, dowiedz się więcej na temat naszego lasera frakcyjnego Emerge™, amerykańskiej firmy Palomar.

Co to jest laser frakcyjny Emerge™?

Emerge™ to nieablacyjny laser frakcyjny amerykańskiej firmy Palomar, światowego lidera najbardziej innowacyjnej technologii laserowych dla medycyny estetycznej. Przeznaczony jest do usuwania i redukcji powierzchownych niedoskonałości skóry, zmarszczek, blizn, rozstępów oraz przebarwień.

Działanie lasera Emerge™ powoduje głęboką regenerację skóry. Laser ten wykonuje resurfacing, stosując energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka oraz skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodziej wyglądająca skóra pozbawiona głębokich bruzd i zmarszczek.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi laserem Emerge™?

Zabiegi skierowane są do osób, które borykają się z problemem niedoskonałości skórnych typu:

 • zmarszczki mimiczne,
 • widoczne zmiany skórne spowodowane starzeniem. Trudno wystrzec się zmarszczek mimicznych np. wokół oczu. Jednak Emerge™ posiada certyfikat FDA potwierdzający skuteczność redukcji cienkich linii na tym delikatnym obszarze, tzw. kurzych łapek. Poza tym redukuje inne zmarszczki mimiczne jak lwią zmarszczkę, zmarszczki palacza, czołowe, bruzdy nosowo-wargowe, a także:
 • rozszerzone ujścia gruczołów łojowych,
 • nierówną teksturę skóry,
 • powierzchniowe zmiany pigmentowe,
 • rozstępy. Rozstępy to bardzo powszechny problem. Są efektem nadmiernego lub szybkiego rozciągnięcia skóry. Pojawiają się w okresie dojrzewania, są wynikiem przebytej ciąży lub utraty wagi. Seria zabiegów skutecznie zredukuje ten problem w sposób nieinwazyjny i nie wymagający okresu rekonwalescencji.
 • Blizny, w tym m.in. oparzeniowe, trądzikowe, po szwie, po cesarskim cięciu, nie pozwalają zapomnieć o przykrym wydarzeniu. Czasem powodują w nas poczucie wstydu własnego ciała. Na ten problem również mamy rozwiązanie. Laser frakcyjny Emerge™ skutecznie przebudowuje skórę - zniszczoną tkankę zastępuje nową i zdrową. Po kilku zabiegach szpecące ślady na ciele zostaną zredukowane do minimum.

Jak działa frakcyjny laser nieablacyjny Emerge™?

Frakcyjny ("niecałkowity") oznacza, iż oddziaływanie wiązki laserowej nie obejmuje całej powierzchni miejsca poddawanego zabiegowi, a jedynie pewnej jej części w postaci punktów ("kropek"). Pomiędzy tymi punktami znajduje się część zdrowej nienaświetlonej tkanki, co umożliwia uruchomienie naturalnych procesów odtwórczych i regeneracyjnych. Dzięki temu uzyskujemy ujędrnienie i napięcie skóry, poprzez jej odbudowę oraz produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych.

Nieablacyjny - działa na zasadzie uszkodzenia i pobudzenia odnowy kolagenu, bez naruszenia ciągłości naskórka i skóry właściwej. Zabiegi nie wymagają okresu rekonwalescencji, a czas regeneracji jest bardzo krótki.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg  nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Przed zabiegiem przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną wykluczającą wszelkie przeciwskazania. Jeśli pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, wykonujemy dokumentację zdjęciową i dobieramy odpowiednie parametry. Po dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu miejsca zabiegowego przykładamy głowicę do skóry pacjenta. Po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są mikrowiązki światła, które penetrują skórę na poziomie powyżej 1,5 mm. Im głębsze kolumny, tym większa ilość nowej tkanki. Skoagulowane złogi komórkowe są zastępowane zregenerowaną tkanką.

Większość Pacjentów odczuwa minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu i tuż po jego zakończeniu. W niektórych przypadkach zaleca się delikatne środki przeciwbólowe podczas zabiegu i po jego zakończeniu.

Ile trwa zabieg i jak często go powtarzamy?

Większość z zabiegów trwa najczęściej od 15 do 30 min. Na żadną partię nie trwa dłużej niż maksymalnie 1 godzinę. W zależności od kondycji skóry zalecamy wykonanie serii 3-10 zabiegów dla uzyskania najlepszych rezultatów. W przypadku odmładzania skóry to 3-6 zabiegów raz na 2 tygodnie. Przy redukcji blizn, rozstępów i przebarwień 5-10 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych.

Jak skuteczne są zabiegi?

Pierwsze efekty widać już na drugi dzień, natomiast najlepsze rezultaty zauważamy po upływie 2-3 tygodni.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i może być odczuwalne ciepło. Możemy schłodzić skórę przykładając kompres żelowy. Zaczerwienienie utrzymuje się do wieczora. Mogą po zabiegu być widoczne drobne strupki, które po tygodniu maksymalnie dwóch ulegną całkowitemu złuszczeniu.

Jak dbać o skórę po zabiegu laserem frakcyjnym?

Po zabiegu laserem Emerge™ zaleca się:

 • zastosowanie preparatów łagodzących,
 • oczyszczenie skóry twarzy delikatnymi preparatami,
 • w ciągu 24 godzin po zabiegu należy unikać nakładania mocnego makijażu lub produktów silnie nawilżających,
 • skóra po zabiegu nie powinna być podrażniana ręcznie, ani za pomocą kosmetyków,
 • należy wyjątkowo dbać o higienę skóry (zmienić poszewkę na poduszkę),
 • w miarę gojenia konieczna jest ochrona skóry przed uszkodzeniem i wystawianiem na słońce, czy solarium przynajmniej przez 2 tygodnie po zabiegu. Zaleca się  stosowanie preparatów dla skóry wrażliwej z ochroną SPF 45 lub wyższą oraz filtrami UVA/UVB pomiędzy kolejnymi zabiegami,
 • należy unikać intensywnych ćwiczeń przez 1 do 3 dni po zabiegu,
 • po zagojeniu się skóry może pojawić się uczucie swędzenia lub suchości skóry, które będzie stopniowo ustępować.

Czy wymagane są badania przed rozpoczęciem terapii?

Badania nie są wymagane.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 • terapie doustne retinoidami (Roaccutan, Accutan) oraz izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin) lub steroidami,
 • zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp) oraz leki światłouczulające (antybiotyki, antydepresyjne),
 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
 • nowotwory skóry,
 • fotodermatozy,
 • stany zapalne skóry oraz przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry),
 • okres 4 tygodni od wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym,
 • skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających,
 • niedawne peelingi,
 • cukrzyca,
 • ciąża,
 • obniżenie odporności organizmu.


Czas zabiegu: 15 - 60 min

Nasz adres

Salon Kosmetyczny Venus

Łuków, Staropijarska 2A, 21-400 Łuków
woj. lubelskie (II piętro)

Kontakt z nami

Zadzwoń do nas:
509 199 888

Godziny otwarcia

Pn - Pt: 09:00 - 19:00Sob: 09:00 - 16:00