Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna Dermapen 4®️
Mezoterapia frakcyjna Dermapen 4.0
Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna, zwana także przez pacjentów "dermapen" to metoda polegająca na kontrolowanym uszkadzaniu skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie za pomocą cieniutkich igiełek, które gęsto "dziurkują” skórę. Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna to jedna z najskuteczniejszych metod mających na celu poprawę wyglądu, kondycji i napięcia skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek, pozbycie się blizn, np. rozstępów oraz przebarwień.
Działanie mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej
Zabieg mezoterapii mikroigłowej przy użyciu urządzenia dermapen stymuluje i pobudza naskórek dzięki czemu wielokrotnie zwiększa się jego przepustowość a wysoko skoncentrowane składniki wnikają głębiej i mają wyższe stężenie. Mechaniczna stymulacja pobudza regenerację skóry i zapewnia lepsze krążenie. Metoda ta określana jest często mianem terapii indukującej tworzenie się kolagenu, ponieważ stymulacja skóry właściwej przy pomocy mikronakłuć prowadzi do powstawania w niej nowych włókien kolagenowych i elastynowych oraz jej następczą przebudowę (remodelling), regenerację i odmłodzenie. Precyzyjnie regulowana prędkość – 5 poziomów – oraz głębokość nakłucia – od 0,25mm do 2mm) – zapewniają pełną kotrolę zabiegu.
To prawdziwa rewolucja na rynku mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej. Technologia pulsujących igieł jest bardziej efektywna i bezpieczna niż stosowane dotychczas metody nakłuwania skóry.
Nakłuwanie skóry za pomocą igieł o odpowiedniej długości powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek.
Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu. Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowane nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach – przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.
WAŻNE! - Głębokość nakłuć jest bardzo ważna!
Głębokość nakłuć musi być na tyle duża, by igły dotarły do sieci naczyń krwionośnych znajdujących się w skórze, co oznacza, że widoczne podczas zabiegu mikrokrwawienie jest więc niezbędne, aby zapoczątkowany został proces regeneracji skóry stymulowany przez płytkowe czynniki wzrostu.