Umów się na wizytę:509 199 888

Podaruj bliskiej osobie jeden z naszych bonów podarunkowych.

bon podarunkowy prezent dla kobiety więcej

Botoks - precz zmarszczki!

Toksyna botulinowa to bezpieczny i szybki sposób na pozbycie się zmarszczek.

Kiedy warto zacząć robić botoks?

Proces starzenia się skóry jest zależny od wielu indywidualnych czynników. Mowa tu o genach, prowadzonym trybie życia, ekspozycji na światło słoneczne, odżywianiu czy narażeniu na stres. Dlatego też z całą pewnością nie możemy przewidzieć, kiedy na naszej twarzy i ciele pojawią się pierwsze zmarszczki. 

Jak działa botoks?
Za sprawą terapeutycznych właściwości botoksu, medycyna estetyczna chętnie stosuje go, w celu redukcji zmarszczek, a także wielu innych problemów, wynikających z nadmiernej aktywności niektórych mięśni twarzy i ciała. Toksynę botulinową, czyli właśnie botoks, podaje się podskórnie w niewielkich dawkach. Efektem takiego działania jest zahamowanie aktywności danego mięśnia, który odpowiada za pojawianie się zmarszczek, nadpotliwość, a nawet zgrzytanie zębami.

Zabieg ten może być wykonywany przez lekarza w ściśle określonych punktach na twarzy, przy użyciu strzykawki z bardzo cienką igłą, aplikuje on niewielkie ilości botoksu. To, jaka dawka zostanie wstrzyknięta, powinno być uzależnione od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabieg ten jest bezpieczny i najczęściej trwa około 15 minut. Nie powinien sprawiać bólu, jednak w przypadku osób szczególnie wrażliwych, możliwe jest podanie miejscowego znieczulenia. Pacjenci, którzy zdecydują się na zabieg z wykorzystaniem botoksu powinni wiedzieć, że po jego wykonaniu twarz może być lekko zaczerwieniona, a na skórze nierzadko utrzymują się niewielkie ślady po nakłuciach.

Jakie są wskazania do zabiegu botoksem?
Botoks to zabieg, który doskonale sprawdza się w terapii takich problemów, jak:
Bruksizm, Nadmierna potliwość.
Ponadto, jak wcześniej wspominaliśmy, jest to rewelacyjny sposób na usuwanie zmarszczek. Szczególnie sprawdza się w przypadku tych, które powstają w wyniku ruchu mięśni twarzy, czyli tzw. zmarszczek mimicznych. Z użyciem toksyny botulinowej można usunąć takie niedoskonałości, jak:
Poprzeczne zmarszczki na czole,
„lwie zmarszczki” – pionowe zmarszczki występujące pomiędzy brwiami,
„kurze łapki” – zmarszczki w obrębie oczu,
Bruzdy na szyi i dekolcie.
W jakim wieku można robić botoks na twarz?
Nie istnieją ogólne wytyczne, które mówią o tym, kiedy należy poddać się zabiegom medycyny estetycznej. Jest to bowiem zależne od indywidualnych predyspozycji. Czasami zabieg ten może być wykonywany już w młodym wieku. Na przykład osoby, które mają bogatą mimikę twarzy, pracujące w klimatyzowanych pomieszczeniach czy palące, mogą potrzebować botoksu nawet przed 30. rokiem życia. Jak wspomnieliśmy wcześniej, toksynę botulinową stosuje się również w przypadku zgrzytania zębami, migren czy nadmiernej potliwości. W takich sytuacjach z zabiegu mogą skorzystać również młodsze osoby. Ponadto, coraz częściej mówi się również o profilaktycznym zastosowaniu toksyny botulinowej. Na przykład używając botoks na czoło, rzadziej będziemy je marszczyć, co pozwoli skórze się zrelaksować i zapobiegnie utrwaleniu zmarszczek. Osoby zainteresowane tego typu zabiegiem mogą skorzystać z niego właśnie u Nas.

Jak długo utrzymuje się efekt po botoksie i jak często powtarzać zabieg?
Pierwsze rezultaty zabiegu z wykorzystaniem botoksu widoczne są już po kilku dniach od jego wykonania i utrzymują się do pół roku, a w niektórych przypadkach nawet dłużej. To, jak długo efekt będzie widoczny, zależne jest od indywidualnych predyspozycji oraz problemu. Jeżeli stosujemy np. botoks na lwią zmarszczkę to przy poddaniu się każdemu następnemu zabiegowi, czas utrzymywania się rezultatów będzie wydłużony. 
Najbliższe wizyty Dr Baltaziak to: 9.12.2022ri 7.1.2023r
Zapraszamy.
Nasz adres

Salon kosmetyczny VENUS
Katarzyna Izdebska
Łuków, Staropijarska 2A, 21-400 Łuków
woj. lubelskie (II piętro)

Kontakt z nami

Zadzwoń do nas:
509 199 888

Godziny otwarcia

Pn - Pt: 09:00 - 19:00Sob: 09:00 - 16:00