Podaruj bliskiej osobie jeden z naszych bonów podarunkowych.

bon podarunkowy prezent dla kobiety więcej

Radiofrekwencja mikroigłowa Vivace RF

Bo promienna skóra to świadomy wybór. Odkryj potrójne działanie zabiegu Vivace RF. Odmłodzenie, zredukowanie zmarszczek, przebudowa skóry na poziomie komórkowym zapewni wygląd młodszy o kilka lat. Efekty już od 1 zabiegu

Innowacyjna Radiofrekwencja (RF) Mikroigłowa to jeden z najlepszych zabiegów estetycznych ostatnich kilku lat na świecie. Określany jako „nieoperacyjny lifting” oddziałuje jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, zapewniając istotną poprawę w zakresie jędrności i napięcia skóry w dowolnym obszarze ciała, likwidację zmarszczek, korektę owalu twarzy, wyrównanie powierzchni i poprawę kolorytu skóry. Niezastąpiony w leczeniu blizn i rozstępów, zdecydowanie przewyższający wszelkie do tej pory stosowane metody.

Wskazania
* Wiotka, utrata jędrności twarzy, szyi, dekoltu
* Korekta owalu twarzy, opadające policzki tzw. chomiki, opadające powieki
* Zmarszczki i drobne linie (również w trudno dostępnych miejscach: warga górna, pod oczami, powieki)
* Skóra zwiotczała i mało napięta na dowolnym obszarze ciała (ramiona, biust, uda, pośladki, brzuch – zwłaszcza po ciąży lub intensywnym odchudzaniu)
* Roszerzone pory
* Powierzchowne blizny
* Przebarwienia, hiper- lub hipo – pigmentacja
* Skóra po-trądzikowa i atroficzna
* Kuperoza, skóra naczyniowa
* Rozstępy, cellulit
* Leczenie nadpotliwości

Zasada działania
Radiofrekwencja mikroigłowa wykonywana jest przy użyciu wymiennych (jednorazowych dla każdego klienta) kartridży z pozłacanymi igłami o regulowanej długości: od 0,5 mm, do 3,5mm. 
Urządzenie Vivace posiada głowicę chłodzącą dla lepszej efektywności zabiegów. Szeroki zakres regulacji parametrów pozwala na zabiegi od bardzo delikatnych po bardzo intensywne.
Radiofrekwencja mikroigłowa to przykład działania sił synergii, czyli połączenia różnych rodzajów terapii podczas jednego rodzaju zabiegu w celu osiągnięcia wielokrotnie lepszych efektów, niż gdyby stosować je oddzielnie.
Radiofrekwencja mikroigłowa to jednoczesne działanie znanych wcześniej zabiegów – radiofrekwencji (RF) i mezoterapii mikroigłowej (mikronakłuwania). Przy minimalnych kontrolowanych uszkodzeniach wierzchnich warstw skóry tworzy mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze. Powstałe podrażnienia stymulują w konsekwencji tkanki do intensywnej produkcji nowego kolagenu i elastyny, przez co skóra uzyskuje jędrność i blask. W porównaniu do metod klasycznego frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego mikrouszkodzenia te powstają o wiele głębiej, zatem efekt jaki osiągniemy będzie mocniejszy a zabieg skuteczniejszy. Wykorzystuje prąd RF bipolarny, działający sub-ablacyjnie, jest przy tym bezpieczny, nie występuje ryzyko poparzeń oraz przebarwień, 
Radiofrekwencja RF to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (RF), które powodują mocne ogrzanie skóry właściwej. W ten sposób wywołują szok termiczny prowadzący do pobudzenia procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej. Tak więc poprzez podgrzanie można sztucznie wywołać proces odnowy skóry właściwej, a w konsekwencji uzyskać efekt jędrniejszej i bardziej elastycznej skóry. Istotne jest to, aby z temperaturą 40-80 stopni dotrzeć na odpowiednią głębokość.
Mikronakłuwanie to z kolei zabieg, w którym wykorzystuje się kartridż z mikroigłami do kontrolowanego mechanicznego pobudzenia skóry, co także stymuluje procesy naprawcze.
Urządzenie do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej ma głowicę wyposażoną w mikroigły, które po wkłuciu na głębokość od 0,5 do 3,5 mm podgrzewane są na całej długości i na ich końcu. To bardzo ważne, bo w ten sposób podgrzewane są wszystkie warstwy skóry.
W radiofrekwencji mikroigłowej wiemy dokładnie, jak głęboko i z jaką temperaturą docieramy. Jest to więc zabieg nie tylko efektywny, ale też precyzyjny.

Przez zastosowanie 36-igłowego nakłuwania energia cieplna RF może być rozprowadzana jedynie wewnątrz skóry właściwej na głębokościach odpowiadających długościom igieł z bardzo niewielkim działaniem na naskórek. Grubość igieł 0,3 mm nie powoduje widocznych ani trwałych śladów na skórze.
W efekcie zabiegu widać delikatne zaczerwienie naskórka w postaci siateczki bardzo podobnej do efektu po zabiegu lasera frakcyjnego. Przy czym istnieje bardzo małe ryzyko jakichkolwiek skutków ubocznych bowiem niemal cała energia rozchodzi się wewnątrz skóry właściwej, działając na włókna kolagenowe. Może się pojawić zaczerwienienie, które znika w przeciągu najbliższej doby. 
W porównaniu do zabiegu lasera frakcyjnego nie istnieje ryzyko powinowactwa z melaniną, więc nie pojawią się żadne przebarwienia, hipo- lub hiper-pigmentacje. Efekt cieplny jest zdecydowanie niższy niż w laserze. RF na ułamek sekundy emituje ciepło 58-85 °C (efekt koagulacji i denaturacji białka), ale w przeważającej części w skórze właściwej. W przeciwieństwie do lasera nie istnieje zjawisko waporyzacji (odparowania) na naskórku oraz nie ma ryzyka powstania spotów (dziurek).
Urządzenie daje naturalny efekt silnej, kompleksowej regeneracji skóry widoczny już po pierwszym zabiegu, który można bezpiecznie wykonać niezależnie od pory roku . 

Przed zabiegiem zalecane jest nałożenie maści znieczulającej  Zabieg może być wykonany na twarz lub jej wybraną okolicę (np. oczu, ust), na szyi i dekolcie oraz na każdym innym obszarze ciała.
W trakcie pracy nad wybraną częścią ciała lub twarzy można a nawet powinno się powtórzyć przyłożenie głowicy 2- lub gdzieniegdzie 3-krotnie w celu pogłębienia efektu. Szczególnie, jeśli problem jest większy w przypadku atrofii skórnych, blizn, rozstępów lub głębokich zmarszczek.
Z czym można łączyć zabieg
Botulinę lub inne iniekcje preparatu bio-zgodnego (np. kwas hialuronowy) mogą być wykonane nawet na jednej wizycie, ale po zabiegu RF. Natomiast, jeśli wcześniej była wstrzykiwana botulina czy iniekcje minerałów, należy przez pół roku używać igły o długości maximum 0,5 mm, aby nie zaburzać rezultatów.
Zalecenia po zabiegu
Silne schłodzenie miejsca zabiegu jest konieczne, a następnie nawilżenie preparatami również o właściwościach chłodzących, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Można chłodzić obszar zabiegowy w trakcie zabiegu, a następnie po całym zabiegu. 
Czas trwania zabiegu
Zabieg trwa ok. 60 min, zależnie od wielkości powierzchni zabiegowej. Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem.
Częstotliwość zabiegów
Ilość zabiegów zależy od indywidualnej diagnozy wykonującego zabiegi, od wieku i kondycji skóry pacjenta oraz od rodzaju problemu, ale z reguły zalecana jest seria 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępach 1 miesiąca. Po tej serii można robić jeden zabieg (tzw. 'przypominający’) raz na kwartał lub co pół roku w celu odświeżenia i utrzymania efektów.

Efekty RF mikroigłowej można podzielić na te od razu widoczne i te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak to co najważniejsze, dzieje się przez kilka kolejnych tygodni (do 2-5 miesięcy) po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skracania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki, a blizny i rozstępy ulegają spłyceniu lub cakkłkowitej likwidacji.
* Ujędrnienie skóry, poprawa napięcia
* Wygładzenie zmarszczek i drobnych linii
* Przyrost kolagenu
* Odmłodzenie
* Przywrócenie kolorytu i blasku
* Zmniejszenie porów
* Wyrównanie atrofii i blizn powierzchownych
* Redukcja rozstępów i blizn
* Ujędrnienie skóry ciała
* Likwidacja nadpotliwości
Przeciwwskazania
* Ciąża i okres karmienia piersią
* Choroby tarczycy (nieuregulowane)
* Cukrzyca
* Epilepsja
* Choroby autoimmunologiczne m.in. choroba Gravesa Basedowa i zapalenie tarczycy typu Hashimoto, stwardnienie rozsiane (SM), nużliwość mięśni – (Miastenia), reumatoidalne zapalenie stawów, twardzinę, zespół Sjogrena, zespół przewlekłego zmęczenia, gościec mięśniowo-ścięgnisty, bielactwo, łuszczyca, łysienie plackowate i in. (ostrożnie przy swędzeniach skóry niezidentyfikowanego pochodzenia, AZS, alergiach)
* Choroby nowotworowe i okres do 5 lat po ich przebyciu oraz ogólnoustrojowe
* Stany po leczeniu promieniowaniem jonizującym
* Choroby układu krążenia np. zakrzepica, hemofilia lub czasowa niska krzepliwość krwi, nadciśnienie, żylaki (w miejscu zabiegu)
* Choroby krwi (anemia, małopłytkowość)
* Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków zapalnych (np. Aspiryny, Acard) nawet w ciągu kilku ostatnich dni przed zabiegiem
* Ostre stany zapalne skóry, problemy dermatologiczne
* Zaburzenia czucia, zaburzenia gojenia się
* Metalowe, silikonowe implanty w okolicy zabiegowej
* Rozrusznik serca
* Skłonność do krwawień wewnętrznych np. z przewodu pokarmowego
* Zaćma
* Skłonność do keloidów, bliznowaceń
* Zaburzenia ukrwienia obwodowego
* Gruźlica
* Zalecana ostrożność w przypadku zaburzeń hormonalnych
* Wirusowe zapalenie wątroby
* Wszczepiona pompa insulinowa
* Terapia Roaccutanem lub jego odpowiednikami
* Trądzik różowaty, przy skórze naczyniowej stosować mniejsze natężenia i raczej głowicę frakcyjną
* Przebyte zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (wypełniacze, botoks, nici PDO itp.)
* Miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe oraz bakteryjne)
* Osoby ze skłonnością do opryszczki powinny na 24h przed zabiegiem zastosować działanie profilaktyczne np. Heviran
* Spożywanie alkoholu przed zabiegiem

https://youtu.be/Qa4x9HKIk4M?si=p6PZ8pWdPFX7SeHh

 



Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com